عبارتSEOمخفف سه کلمهSearch Engine Optimizationاست که به معنیبهینه سازی سایتبرایموتورهای جستجواست. مجموعه فعالیت هایی که جهتبهبود عملکرد سایتبراساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد. این روش از مفید ترین روش های بازاریابیموتور جستجواست. امروزه این مفهوم بهSearch Experience Optimization(بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو) تغییر یافته، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم.

فاکتورهای زیادی در سئو سایت تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک های ورودی به سایت از سایت های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت برای موتورهای جستجو را سئو می نامیم.

تاریخچه ی سئو

علم سئو در اواسط دهه 1990 توسط وب مسترها و مدیران سایتهای بزرگ پس ازطراحی سایتشروع شد. در ابتدا همه وب مسترها می بایستی تمام صفحات خود را ثبت می کردند تا صفحات آنها در نتایج جستجو به نمایش گذاشته می شد. اما امروزه با رشد الگوریتم هایبهینه سازی سایتبهینه سازیسایت اینترنت،طراحی وب سایتوطراحی پرتالبسیارحرفه ایتر شده است.

چه کسانی بهSEOنیاز دارند؟

هر سایتی که به دنبال تجارت پویایی است، بایدوبخود را برایموتور های جستجو بهینه سازی کند. هدف یکوب سایتجلب بیشترکاربران اینترنتیمی باشد، و مطالعات نشان داده است که بسیاری از کابران اینترنتی،وب سایتها از طریقموتور های جستجویپیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به طراحی وبهینه سازییکوب سایتجدید یاطراحی پرتالو یا به روز کردنوب سایتقدیمی خود را دارد باید برای پیشرفت بایدSEOرا در الویت قرار داد. به یاد داشته باشید کهSEOشما را در بازار معرفی می کند.

روش های معمولبهینه سازی سایت

1-شاخص گذاری کردن

موتور های جستجوی پیشتاز همچونYahoo!،Google،Bing،MSNو.از خزنده ها جهت یافتن صفحات برای نتایجبهینه سازی سایتجستجوی الگوریتمی استفاده می کنند.صفحاتی که از داخل باقی صفحات ایندکس شده توسطموتور های جستجوLinkشده اند نیاز به ارسال بهموتور جستجونداشته و بصورت خودکار پیدا می شوند.بعضی ازموتور های جستجوازجمله !Yahooسرویس پولی ارسال را پیاده می کنند که استفاده از خزنده ها را هم بصورت مجموعه ای از قیمت ها و نیز بصورت سیستم بها به ازاء هرClick، اجرا می کند.این برنامه ها معمولا قرارگیری در بانک اطلاعاتیموتور جستجورا ضمانت کرده و در قبال رتبه ای مشخص برای صفحه در لیست نتایج جستجو ضمانتی نمی کنند.دو فهرست اصلی اینترنتی یعنیYahoo DirectoryوOpen Directory Project، هردو نیاز به ارسال دستی و بررسی انسانی دارند. اما برخی شیوه هایبهینه سازی سایتموتورهاى جستجوگر خریدنى نیستند و شما نمى توانید براىسایتخود رتبه اى بخرید، اینجا رتبه ها را باید به چنگ آورید و به طور مداوم براى حفظ آنها باید تلاش کنید.Googleابزاری به نامGoogle Webmaster Toolsارائه می دهد که در آن می توان نقشه سایت را توسط خوراکXMLایجاد کرده و بصورت رایگان ارسال نمود تا از یافته شدن تمام صفحات حتی صفحاتی که بصورت خودکار از طریق دنبال کردنLinkها پیدا نمی شوند، اطمینان حاصل نمود. خزنده هایموتور های جستجومی توانند به عوامل مختلفی در هنگام خزیدن در یکسایتتوجه کنند.تمامی صفحات ایندکس نمی شوند.همچنین فاصله یک صفحه از ریشهسایتمی تواند عاملی در پیدا شدن یا عدم آن توسط خزنده هایموتور های جستجوباشد. امروزه بسیاری از شرکتهای مطرح در دنیا به بررسی و اجرای خدماتبهینه سازی سایتوسئوبرای شرکتهای مختلف مشغول هستند.


2-صفحه فرود یاlanding page

یکی از فاکتورهای مهم در خصوص سئو وبهینه سازیمشخص کردن صفحات فرود یاlanding pageاست.


3-انتخاب کلید واژه های مناسب

انتخاب کلید واژه های مناسب یکی از فاکتورهای مهم در این دربهینه سازی سایتاست که بایستی توسط دارندگانوب سایتو برنامه نویسان در نظر گرفته شود.

4-جلوگیری از اجرای خزنده ها در صفحات

وبمسترها برای جلوگیری از نتایج ناخواسته در شاخص هایجستجومی توانند عنکبوتهایی توسط فایل استانداردrobots.txtکه در فهرست ریشه دامنه ذخیره می شود، بسازند که فایلها و فهرست های خاصی را مورد خزیدن قرار ندهد.

طراحی سایت

طراحی سایت اصفهان

سئو سایت در اصفهان

پاکت هدیه به شکل انار مخصوص شب یلدا

به وبلاگ خود خوش امدید

خرید آنلاین و نکات حائز اهمیت در خرید

های ,سایت ,سازی ,صفحات ,سئو ,جستجو ,خزنده ها ,سئو سایت ,صفحات ایندکس ,کرده و ,نتایج جستجو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mahtabvctor wikipedia-iran efemanun boschmaryam thisisus miladsanea novinfiltersepahan1 diarotruffcums clinicbetonir